Osobný rozvoj

4 znaky toho, že idete správnym smerom

zmena

Zmena v živote človeka nie je jednoduchá – nech už ide o čokoľvek. Častokrát máme pocit, že ak niečo nejde podľa nášho plánu, je to nesprávne.

Nanešťastie mnoho ľudí interpretuje tieto pocity ako signály, ktoré im ukazujú, že by nemali ďalej pokračovať a tak skončia – a s tým úsilie o zmenu tiež.

Ak ste rozhodnutý urobiť v živote zmeny, tieto pocity vás môžu potrápiť:

Pocit izolácie od ostatných

Zmeny v živote človeka častokrát sprevádza pocit samoty a hlboké premýšľanie. Je to niečo, s čím sa musí každý vysporiadať sám. Je normálne cítiť sa izolovaný od ostatných.

Netrápte sa, ak okolie nevie pochopiť to, čo práve robíte. Každý máme svoj okruh zmýšľania a tak je prirodzené, že nové veci vaše okolie zaskočia. Chce to len čas. A keď sa dostavia výsledky, budete príkladom pre ostatných.

Pocit nepokoja a úzkosti

Či nastane zmena na duchovnej úrovni, zmena v zamestnaní, vo vzťahu alebo v čokoľvek inom, bude vás pravdepodobne sprevádzať pocit neistoty, úzkosti, nepokoja. Budete si klásť otázky, či nie je lepšie vrátiť sa späť do starých koľají. Pamätajte si však, že to je len dočasné riešenie a ak neobstojíte, nevydržíte, problémy sa opäť raz objavia – ved z nejakých dôvodov ste predsa tu zmenu chceli.

Pocit zúfalstva

Ak sa v živote na nejaký čas cítite stratený, neznamená to, že ste na nesprávnej ceste. Znamená to, že bojujete s novými emóciami, očakávaniami. Bojíte sa novej reality, ktorá vás čaká. Nemalo by byť preto pre vás prekvapením, ak sa prichytíte pri pýtani otázok typu kto si alebo kam smeruješ.

Majte na pamäti, že to sú bežné veci, ktoré musíte podstúpiť a prekonať, ak chcete v živote dosiahnuť zmenu.

Túžba po veciach, ktoré sú minulosťou

Rutina je pre väčšinu ľudí ten najbezpečnejší pocit. Nemusia nič meniť, o nič sa snažiť. Všetko ostane tak, ako je. Vo vašom  živote prídu chvíle, keď si budete priať, aby bol život taký, ako predtým. Deje sa to preto, lebo prechádzate niečim novým. Niečím, čo je pre vás zatiaľ cudzie.

Vždy však majte pred očami prečo ste sa na danú zmenu odhodlali. Určite na to máte dôvod a toho sa musíte držať.

Zdroj: lifeadvancer.com (Preklad s povolením autora)