Zdravie

Zdravý čaj na dobrý spánok, ktorý prekoná aj tabletky

zdravý čaj

Ak patríte medzi ľudí, ktorí majú problém so spánkom (či už sa im ťažko zaspáva alebo v noci moc nespia) tento zdravý čaj je ako stvorený pre vás. Banánovo-škoricový čaj vám môže pomôcť vyriešiť problémy so spaním a uchráni vás pred zbytočným užívaním tabletiek.

Nie je tajomstvom, že kvalitný spánok je dôležitý pre správne fungovanie nášho organizmu. Vedci zvyknú odporúčať 8 hodín spánku denne. Nie všetci sme však rovnakí. Niekto potrebuje 8 hodín, inému zas stačí 7 hodín. Je dobré, aby ste zistili čo platí pre vás a kedy sa cítite odpočinutý.

Nedostatok spánku vedie k obezite, srdcovo-cievnym ochoreniam, cukrovke a vysokému krvnému tlaku.

V nasledujúcich bodoch sú uvedené niektoré z najčastejších príznakov porúch spánku:

  • strata pamäti
  • depresia a úzkosť,
  • zlá koncentrácia,
  • únava počas celého dňa.

Naopak, kvalitným spánkom dosiahnete:

  • zlepšenie imunitného systému,
  • zlepšenie psychickej pohody a koncentrácie,
  • zlepšenie nálady počas dňa.

Ak máte problémy so spánkom, zvyčajne vám lekár nasadí lieky a vy odchádzate v domnení že bude všetko v poriadku. Problém je, že lieky na spánok môžu spôsobiť rôzne nežiaduce účinky a tiež si na ne môžete vytvoriť návyk.

Príčiny problémov so spánkom sú rôzne. Môže ísť o nedostatok minerálnych látok, zlé stravovacie návyky, úzkosť či stres. Našťastie existujú rôzne formy pomoci – napríklad pravidelné pitie banánovo-škoricového čaju, ktorý určite stojí za vyskúšanie. Tento zdravý čaj obsahuje dve prírodne zložky, ktoré je možné nájsť v každej kuchyni.

Čo na prípravu tohto zdravého čaju budete potrebovať:
  • 1 banán,
  • štipku škorice (cca 1/4 ČL),
  • 1 šálku vody.
Postup

Odrežte konce banána a pridajte ho do hrnca s vriacou vodou. Nechajte vrieť 10 minút a potom ho prelejte cez sitko do šálky. Pridajte škoricu a vypite hodinu pred spánkom.

Prečo banán?

Banány sú prospešné, pretože obsahujú vysoké množstvo vitamínu C, vlákniny, draslíka a horčíka. Tieto minerály pomáhajú svalom a cievam zrelaxovať. Navyše banán obsahuje aj tryptofán, ktorý zlepšuje psychickú pohodu a má ukľudňujúce účinky. pomáha

Prečo škorica?

Škorica má príjemnú chuť, pomáha zrelaxovať a uvoľniť telo a tiež podporuje krvný obeh a trávenie.

Okrem pitia tohto čaju si môžete pomôcť aj iným spôsobom – zmiernite stres, pravidelne cvičte (nie vo večerných hodinách), dodržiavajte spánkovú hygienu a konzumujte zdravú stravu.

Ak sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Zdroj: lifeadvancer.com (Preklad s povolením autora)