Osobný rozvoj

Výroky o živote, ktoré v ťažkých chvíľach povzbudia

výroky

Mnohokrát sa ocitneme v ťažkej situácií. Trápime sa. Prežívame chvíle, kedy nevieme ako ďalej. Možno sa trápime kvôli veciam, ktoré za to nestoja. Niekedy stačí malé zamyslenie, ktoré môže zmeniť úplne všetko. Verím, že vám nasledujúce výroky pomôžu.

Tam, kam sa oplatí ísť, nikdy nevedú skratky

Všetko, čo pre nás má v živote určitú hodnotu, si vyžaduje úsilie a tvrdú prácu. Či sa chceme zlepšiť v práci, športe alebo byť lepší vo vzťahu. Nehľadajme skratky. Nie sú riešením. Ak niečo skutočne chceme, vytrvajme aj na tej dlhšej a ťažšej ceste. Všetka snaha sa raz vráti.

Naučil som sa, že kto ma nehľadá tomu nechýbam

Súhlasíte? Ja, áno. Určite viete, že ak vám na niekom skutočne záleží, je len veľmi málo pravdepodobné, že si na neho nedokážete nájsť čas. Všetko ostatné sú výhovorky. Ak vám niekto neustále hovorí: zajtra, inokedy, ak nezabudnem tak ti pomôžem, je jasné, že mu na vás až tak nezáleží. Tak prečo strácať čas zbytočným premýšľaním a trápením sa čo sa deje? Venujme čas tým, ktorí si ho budú ceniť, a ktorí sa našej spoločnosti budú naozaj tešiť.

Tvoj život možno teraz vyzerá ako búrka, ale vydrž, nemôže pršať navždy

Trápi vás niečo? Máte problémy s ktorými už dlho bojujete? Ak áno, vydržte! Neprestávajte bojovať. Dajte si toľko šancí, koľko potrebujete. Ide predsa o váš život, vaše šťastie. Dokážte sebe aj ostatným, že ste veľký bojovník, a že sa len tak nevzdáte. Raz musí prísť moment, kedy sa všetko zmení. Ak by ste sa vzdali, tento moment prísť nemusí.

Úspech je cesta, nie cieľ

Stanovili ste si mnoho cieľov, ktoré sú v nedohľadne? Trápi vás, že je pred vami ešte toľko práce?

Možno si hneď nekúpime to drahé auto, ktoré sme si vysnívali alebo dom, v ktorom budeme raz bývať, no môžeme hneď prežívať pekné chvíle s blízkymi, ktorí tu vtedy, keď si kúpime to auto alebo byt, byť už nemusia. A preto sa snažme nájsť šťastie na ceste a nečakať na cieľ.

A na záver:

Život je príliš krátky a preto využime naplno každú sekundu, ktorú nám prináša

Radujme sa zo života tu a teraz. Prináša nám mnoho skvelých možnosti. Čas je najdrahšia komodita, ktorú nedokážeme vrátiť späť a preto ak chcete byť bláznivý, buďte. Ak máte potrebu odpustiť svojim priateľom, urobte to. Ak chcete zmeniť prácu, ktorá vás nenapĺňa, už viac nečakajte. Nechcem byť pesimistický a možno to znie ako klišé. No už zajtra môže byť neskoro. Mali by sme sa snažiť každý deň robiť to, čo cítime, že chceme robiť.

Ak sa vám tieto výroky páčili, podeľte sa o ne so svojimi priateľmi zdieľaním článku.

O autorovi

Michal

Michal

Počas štúdia na technickej vysokej škole ho začal lákať smer osobného rozvoja. Pravidelne sa vzdeláva, číta knihy, má za sebou viaceré kurzy. Nabral mnoho skúsenosti pri podnikaní. Prešiel si veľkými životnými zmenami od rapídneho chudnutia cez zmenu myslenia až k zmene životného postoja.