Zdravie

7 dôvodov, prečo si dopriať pohár vína

víno

Ste pripravení na prekvapenie?  Pitie vína má mnoho zdravotných benefitov, o ktorých ste možno nevedeli. Je to elixír zdravia, ktorý poskytuje záruku dlhovekosti a ochranu pred rakovinou. Ak ste priaznivci pitia vína a hľadáte spôsob, ako nájsť informácie o pozitívnych účinkoch jeho konzumácie, tak čítajte ďalej.

Víno a jeho benefity

1. Omladzuje

Pitie vína so sebou prináša omladzujúce schopnosti, ktoré sa často krát prejavujú na pokožke. Ľudia, ktorí ho uprednostňujú pred pivom a liehovinami, môžu očakávať, že sa dožijú dlhšieho veku.

2. Podporuje travenie

Výhody fermentovaných potravín sú pre trávenie nepopierateľné. Fermentované jedlá a nápoje obsahujú prospešné enzými, vitamíny B, omega – 3 mastné kyseliny a probiotika.

3. Obsahuje antioxidanty

Antioxidanty bojujú proti voľným radikálom. Sú zodpovedné za oxidatívny stres, čo postupne vedie k poškodeniu buniek.

4. Zlepšuje stav srdca

Červené víno znižuje riziko vzniku srdcových chorôb, infarktu, cukrovky a taktiež so sebou prináša ďalšie výhody, ako napríklad zníženie hladiny cholesterolu.

5. Naladí Vás do pohody

Víno má vplyv aj na dobrú náladu. Zvyšuje koncentráciu serotonínu, ktorý ovplyvňuje nálady a pocity. Resveratrol ešte navyše zvyšuje prítok krvi a prísun kyslíka do mozgu. Ten spätnou väzbou zvyšuje svoju intelektuálnu výkonnosť, fantáziu a kreativitu. Alkohol z vína povzbudí nervový systém a zbaví vás stresu a únavy.

6. Vytvára vzťah s prírodou, ľuďmi

Jeden z najdôležitejších prínosov pitia vína je možnosť nahliadnutia do vínových oblastí plných domácich vínnych pivníc. Možnosť vidieť, kde rastie hrozno a ako sa spracováva vám pripraví obohacujúci zážitok. Dopriatie si pohára vína vám pomôže sa nachvíľu zastaviť, zrelaxovať a upevníť vzťahy s priateľmi.

7. Posilňuje imunitu

Ľudia, ktorí každý deň vypijú malé množstvo vína, sú menej chorí. Je to spôsobené tým, že víno má antivírusové a antibakteriálne účinky. Taktiež nebráni ani činnosti bielych krviniek, ktoré bojujú s infekciou.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi :)