Osobný rozvoj

Túžite po zmene, ale nedarí sa? Tieto jednoduché princípy vás nakopnú

digital-art-398342_640

Akékoľvek zmeny, ktoré chcete v živote uskutočniť si vyžadujú určitú námahu a dávku trpezlivosti. Ak chcete aby stáli za to, musia byť trvalé. V skutočnosti mnoho ľudí pristupuje k zmene s obavami a strachom, pretože sú podvedome presvedčení, že zmeny budú len dočasné. V takomto prípade je uskutočniť zmenu veľmi náročné.

Viera v seba, že niečo dokážete je veľmi dôležitá. Majte vždy na pamäti, prečo danú zmenu chcete uskutočniť a čo vás na jej konci čaká. Ak ste v situácií, kedy ste sa rozhodli niečo zmeniť, ale zdá sa vám to nemožné, prečítajte si 3 jednoduché princípy, ktoré vám k tomu dopomôžu.

1. Buďte na seba prísnejší

Sebaľútosť ešte nikoho neposunula dopredu. Ak chcete dosiahnuť zmenu, mali by ste zvýšiť nároky na seba. Zapíšte si čo by ste chceli vo svojom živote zmeniť, čo vám vadí, čo už nechcete viac tolerovať, stanovte si reálne ciele a začnite na nich pracovať.

Inšpirujte sa príbehmi slávnych ako Bill Gates, Steve Jobs , Richard Brandson a mnoho iných, ktorí na to aby sa dostali tam kde sú dnes museli zvýšiť nároky na seba. Odporúčam prečítať knihu prebuďte svoju vnútornú silu od Anthony Robinsa. Je to jeden z najväčších odborníkov na svete v oblasti zmien ľudského správania. V knihe je veľké množstvo praktických cvičení, tipov, návodov.

2. Zmeňte presvedčenia, ktoré vás obmedzujú

Ak zvýšite na seba nároky, ale v skutočnosti nebudete veriť, že ich dokážete splniť, už sabotujete sami seba. Nikdy sa o to nepokúsite, pretože vám bude chýbať ten pocit istoty, ktorý vám pomôže odhaliť vaše schopnosti, o ktorých možno ani neviete. Vy rozhodujete o tom, aký bude váš život. Ak máte túžbu veci uviesť správnym smerom a vytrváte, skôr či neskôr sa výsledky dostavia.

3. Spojte sa s ľuďmi, ktorí majú rovnaký cieľ

Ak ste rozhodnutí vo svojom živote uskutočniť zmenu a myslíte, že samému vám to pôjde ťažšie rozhliadnite sa okolo seba a nájdite ľudí, ktorí majú rovnaké ciele a záujmy. Stanovte si čo chcete zmeniť (každý si môže stanoviť niečo iné) a pracujte na tom spoločne. Vzájomne sa podporujte. Nie vždy to pôjde ľahko, ale vytrvajte. Vždy si pripomínajte, prečo ste začali.

Ak sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi

O autorovi

Michal

Michal

Počas štúdia na technickej vysokej škole ho začal lákať smer osobného rozvoja. Pravidelne sa vzdeláva, číta knihy, má za sebou viaceré kurzy. Nabral mnoho skúsenosti pri podnikaní. Prešiel si veľkými životnými zmenami od rapídneho chudnutia cez zmenu myslenia až k zmene životného postoja.