Zdravie

Zbavte sa stresu vďaka týmto skvelým radám

stres

Stres občas trápi každého z nás. Dôvody bývajú rôzne. Povinnosti v práci, doma, málo času, dôležité životné udalosti a podobne. Dlhodobý stres veľmi negatívne vplýva na naše zdravie. Zvyšuje sa riziko vzniku srdcovo-cievnych ochorení, rakoviny, zhoršuje sa spánok, trávenie, nemôžeme sa sústrediť a mnoho ďalších.

Chceli by ste stres vo svojom živote eliminovať? Ak áno, riaďte sa nasledujúcimi radami, ktoré vám zaručene pomôžu sa s ním vysporiadať.

Choďte do prírody

stresPríroda má na našu pohodu obrovský vplyv. Nedostatok času stráveného v prírode môže viesť ku vzniku stresu. Ak bývate v meste, choďte sa cez týždeň prejsť do parku či na nábrežie rieky. Ak je to možné, víkendy trávte mimo mesta čo najviac sa dá.

Zhlboka dýchajte

V dnešnej uponáhľanej dobe zabúdame na dôležitú vec – zastaviť sa a zhlboka dýchať. Skúste si nachvíľu pohodlne sadnúť, zavrieť oči a sústrediť sa iba na pravidelné, hlboké dýchanie. Týmto znížite tlkot srdca, krvný tlak a prečistíte tak myseľ.

Doprajte si kúpeľ v Epsónskej soli

Kúpeľ v zlúčenine síranu meďnatého má relaxačné účinky na celé telo. Viac o ňom si môžete prečítať v článku o  jeho neskutočných výhodách.

Vyskúšajte aromaterapiu

Aromaterapia je úplne jednoduchá vec, ktorá má okamžitý účinok na našu psychickú pohodu. Vyskúšajte ľevanduľový olej kvapnúť do vane či vody nad horúcou sviečkou.

Zúčastnite sa skupinových cvičení

stresPri cvičení sa uvoľňujú endorfíny, ktoré vám dodajú energiu a dobrú náladu. Cvičenie v skupine dodáva pocit súdržnosti, možnosť nadviazať nové kontakty a ešte k tomu robíte dobre pre svoje telo.

Choďte na masáž

Masáž účinne odbúra stres a navodí blažený pocit.

Oživte svoje vnútorné dieťa

Nechajte sa popadnúť vašimi detskými snami. Zabudnite nachvíľu na to, že ste dospelí a zahrajte sa so svojimi deťmi schovávačky.

Modlite sa

Viera v niečo vyššie nám dodáva silu a nádej. Nezabudnite sa vždy poďakovať za všetky maličkosti.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Máte aj vy nejaké nápady ako sa zbaviť stresu? Podeľte sa o ne v komentároch a pomôžte tak ďalším.

Zdroj: powerofpositivity.com (Preklad s povolením autora)