Osobný rozvoj

10 právd, ktoré šťastní ľudia vedia (a vy by ste mali tiež)

šťastní ľudia

Rozmýšľali ste niekedy o tom, ako si iní ľudia organizujú svoj život? Prečo sú šťastní ľudia spokojní aj s málom, zatiaľ čo iní sa stále za niečim naháňajú v snahe, že im to prinesie šťastie?

Šťastie nie je vec náhody. Svoj život si tvoríme sami. 

Ak máte neustále pocit, že vám niečo chýba alebo ste s niečím často nespokojní, prečítajte si 10 právd, ktorých sa šťastní ľudia v živote držia.

1. Neexistuje zlyhanie. Každá chyba nás niečo naučí a posunie nás ďalej.

2. Ak chceš niečo vedieť poriadne, je potrebné robiť to opakovane, aj napriek pádom, bolesti či nechuti.

3. Všetko, čo si o sebe myslíte, sa prejavuje aj navonok.

4. Čím viac budete súhlasiť so svojím správaním, tým menej budete potrebovať súhlas od druhých. Konajte podľa morálnych zásad no nečakajte, že všetci s vami budú súhlasiť.

5. Životné situácie sú súčasťou vašej cesty, tým, čo vás formuje a vytvára vašu jedinečnú osobnosť – nemusíte vždy za všetkým hľadať dôvod, prečo sa to stalo.

6. Všetky zlé veci sa nedejú vám, ale dejú sa pre vás. Pretože všetko zlé, je na niečo dobré.

7. Získať niečo, po čom túžite, vás neurobí naveky šťastnými. Vaša cesta nikdy nekončí. Život sa skladá z denno-denných krásnych maličkostí.

8. To, čo robíte teraz, vás formuje v to, čím budete zajtra. Preto nič neodkladajte a začnite konať čím skôr.

9. Vždy dostaneš to, čo potrebuješ. Možno to nie je vždy to, čo práve v tejto chvíli chceš, ale určite je to to, čo potrebuješ.

10. To, ako so svojim životom vynaložíte, kam sa dostanete a ako skončíte, je len vo vašich rukách.

Záver: Niekedy stačí zmeniť myslenie, opýtať sa ľudí, ktorí sú šťastní, ako sa dokážu tešiť zo života. Nemusí to byť vôbec preto, že majú viac peňazí, krajšiu postavu, väčší dom. Treba mať vieru, robiť dobro, pomáhať a nezabúdať na to, čo v živote za starosti stojí a čo nie.

Zdroj: mindbodygreen.com (Preklad s povolením autora)

Za fotografiu ďakujeme: Seth Lemmons