Osobný rozvoj

Myšlienky, ktoré vám pomôžu nájsť šťastie

šťastie

Čo väčšina dospelých jedincov v živote stále hľadá? Šťastie.

Pre našu spokojnosť je dôležité, aby sme vedeli, čo v živote chceme, kam smerujeme a čo nás robí šťastnými. Ved šťastie je to, o čo sa každý na tomto svete usilujeme. Nemám pravdu? Mali by sme žiť tak, aby sme to raz neľutovali. Preto je potrebné, aby sme si niektoré veci uvedomovali každý deň a snažili sa v súlade s nimi žiť :)

Chyby sú súčasťou života

Možno sa ti občas stane, že prežívaš ťažké obdobie, máš pocit, že je proti tebe celý svet. Tvoji priatelia ti nezavolajú, v práci sa nedarí a partner sa hnevá. No jednoducho celé zle! Máš výčitky, pretože to je možno tvoja vina a mrzí ťa, že si urobil chybu. Mám pre teba skvelú správu. Si človek a ten robí chyby! Nikto nie je neomylný. Je dobré sa z toho poučiť a ísť ďalej. Rozumný a pokorný človek ti odpustí a pre iných sa trápiť nemusíš :)

Rob to čo ťa baví

Každý máme svoje sny. Dôvod prečo si ich neplníme je strach zo zlyhania. Strach, ktorý je tak silný! Často sa bojíme zmien, pretože ostať tam, kde sme, je pohodlnejšie. Dám vám otázku. Čo by ste vo svojom živote robili, keby neexistovalo žiadne zlyhanie? Keby ste vedeli, že je nemožné neuspieť? Akej práci by ste sa venovali? Odpoveď je na vás.

Môžeme dosiahnuť čokoľvek, čo veľmi chceme a o čo sa veľmi snažíme. Preto by sme mali začať čím skôr, aby sme to raz na smrteľnej posteli nemuseli ľutovať.

Najlepšie veci sú zadarmo

Nechcem tvrdiť, že peniaze či veci, ktoré si za ne kúpime, nie sú v živote človeka dôležité. To vôbec nie! Chcem len podotknúť, že veci hmotné nás časom omrzia, strácajú svoje čaro a postupne chceme nové a takto to ide dookola.

Spomeňme si na príjemné chvíle s našimi rodičmi, súrodencami či skvelými priateľmi. Tie pravdepodobne nebudeme chcieť vymeniť nikdy. Úsmev, ktorý nás rozveselí, či slová, ktoré nás povzbudia. To je pravé šťastie.

Sú to veci, ktoré v danej chvíli pre nás majú nevyčísliteľnú hodnotu. Bohužiaľ aj úsmev našej mami, pekné slovo otca či dobrá rada od sestry alebo od dobrého priateľa je pominuteľná, preto si to všetko užívajme každý deň.

Láskavosť je ako bumerang, vždy sa ti vráti späť

Ak sa snažíš pomáhať akýmkoľvek spôsobom, tak neprestávaj, hoci sa stretávaš s kritikou. Ľudia to vidieť nemusia. Je to o tom ako to berieš a cítiš ty. Raz sa ti to všetko vráti.

Ak sa ti tento článo páčil, zdieľaj ho so svojimi priateľmi.

O autorovi

Michal

Michal

Počas štúdia na technickej vysokej škole ho začal lákať smer osobného rozvoja. Pravidelne sa vzdeláva, číta knihy, má za sebou viaceré kurzy. Nabral mnoho skúsenosti pri podnikaní. Prešiel si veľkými životnými zmenami od rapídneho chudnutia cez zmenu myslenia až k zmene životného postoja.