Osobný rozvoj

4 dôvody, prečo sa nikdy nevzdať

prečo sa nevzdať

Každý máme svoje túžby a priania, ktoré by sme chceli dosiahnuť. Pri predstave na ne, sa nás zmocní eufória a premýšľame nad tým, aké úžasne by bolo, ak by sa nám splnili. Po chvíli sa spamätáme a hovoríme si, že to nie je možné a tak sa vrátime späť do bežných koľají a žijeme v domnení, že to inak byť nemôže.

Naozaj je to nemožné? Naozaj si nezaslúžime si život po akom túžime? Veď ako sa hovorí: “každý úspešný človek v osobnom či pracovnom živote je amatér, ktorý to nevzdal”. Dáva to zmysel? Ak by to úspešný človek vzdal vždy, keď prišla nejaká prekážka, nikdy by sa nedostal tam kde je.

Vždy, keď sa budete mať chuť pochybnosti na ceste za svojimi cieľmi, pripomeňte si tieto 4 výroky, ktoré vám dajú dôvod, prečo sa nevzdať:

Ani Rím nebol postavený za jeden deň

Vybudovať niečo vo svojom osobnom alebo pracovnom živote trvá nejakú dobu.

Žiadne podnikanie nie je možné vybudovať na miliardovú firmu za jeden deň rovnako ako je nemožné zmeniť nejakú zlú charakterovú vlastnosť za krátku chvíľu.

Každej dôležitej životnej zmene predchádza tvrdá práca a pády, ktorými si človek musí prejsť. Preto ak sa v živote o niečo pokúšate a nevychádza to, nevzdávajte sa a vytrvajte. Skôr či neskôr to príde. Je to proces, ktorý musíme podstúpiť. Nie je to ľahké, ale ani nemožné.

Ak si myslíme, že niečo na čom treba pracovať mesiace či roky nám vyjde za jeden deň, musíme zmeniť naše zmýšľanie.

Ak vám bude ťažko, skúste si  spomenúť na týchto 8 vecí. Pomôže vám to.

Dokážte, že na to máte

Ak vám niekto hovorí, že to nedokážete, ukážte im, že sa mýlia. Učte sa a pracujte na seba viac. Dokážte im, že všetko je možné, pokiaľ človek niečo chce a vytrvalo na tom pracuje.

Môže snáď niekto vedieť lepšie či niečo dokážete alebo nie, než vy sami?

Nikto nie je dokonalý

Všetci sme len ľudia. Každý robíme chyby. Je to časť cesty, po ktorej kráčame. Z chýb sa učíme a posúvame ďalej. Je dôležité sa nevzdať. Tak nezúfajte a nevzdajte to.

Keď sme boli malí, nevedeli sme sa bicyklovať. Po pár chybách a pádoch sme sa to naučili a dnes to je pre nás samozrejmosťou. To isté platí vo všetkom. Treba spadnúť, naučiť sa ako to robiť lepšie a skúšať to dovtedy, kým daný výsledok nedosiahneme.

Nechcete nič ľutovať

Až raz príde na moment, kedy budeme hodnotiť svoj život, určite nechceme aby sme niečo ľutovali. Bude chvíle, kedy to už nebudeme môcť vrátiť a preto je dobré začať hneď.

Ako povedal Rory Cochrane:

“Neľutujem veci, ktoré som urobil, ale tie ktoré som neurobil“

O autorovi

Michal

Michal

Počas štúdia na technickej vysokej škole ho začal lákať smer osobného rozvoja. Pravidelne sa vzdeláva, číta knihy, má za sebou viaceré kurzy. Nabral mnoho skúsenosti pri podnikaní. Prešiel si veľkými životnými zmenami od rapídneho chudnutia cez zmenu myslenia až k zmene životného postoja.