Osobný rozvoj

Prečo by sme mali pomáhať tým, ktorí to potrebujú

pomoc

V živote sa stretávame s mnohými ľudskými osudmi. Niektoré nás inšpirujú, iné nás nútia zamyslieť sa. Sme zdraví, máme strechu nad hlavou a tých najbližších okolo seba, no niekedy nám je to málo. Chceme mať taký život, ako majú iní ľudia- tí úspešnejší. Zamysleli sme sa niekedy nad tým, že existujú ľudia, ktorí by dali všetko za to, aby mali taký život ako my a že to, čo hľadáme, už vlastne máme? Netvrdím, že máme ostať stáť na mieste a nikam sa v živote nepohnúť. Niekedy si len treba uvedomiť, čo všetko v živote máme a budeme šťastnejší.

Ľudia, ktorí chcú mať život ako máme my, kráčajú po úplne inej ceste. Každodenne bojujú s chorobou, cítia sa smutní a osamelí. Dali by všetko za to, aby boli takí, akí sme dnes my- zdraví a v kruhu svojej rodiny. Preto si kladiem otázku: Stále si myslím, že život, ktorý žijem nie je dosť dobrý?

pomocNiekedy stačí malý krok k tomu aby sme pomohli a spravili šťastnými tých, ktorí to najviac potrebujú. Malým darčekom, pekným slovom, skutkom alebo dôkazom toho, že nech sa deje čokoľvek, budeme nápomocní.

To, čo je pre nás veľa krát samozrejmosť, je možno pre nich všetkým a preto:

  • Dajme im najavo, že existujú ľudia, ktorým nie sú ľahostajní. Predstavme si tú bezmocnosť, keď má človek životné problémy, neustále sa pýta sám seba, prečo je život tak k nemu nespravodlivý, prečo nemôže viesť normálny život- byť zdravý, mať domov a zrazu sa objaví v ich živote niekto, kto im chce pomôcť. Musí byť úžasne vedieť, že existujú ľudia, ktorým na nich záleží.
  • Dajme im nádej na lepšiu budúcnosť. Mnohí z nich majú sny a priania, o ktorých na jednej strane snívajú, ale ktoré na druhej strane už dávno zavrhli, pretože nemajú na to prostriedky ani podmienky. Pomôžme im splniť ich.
  • Inšpirujme ostatných a dajme im dobrý príklad. Vytvorme okolo seba komunitu ľudí, ktorým na pomoci záleží. Veď koniec koncov, v jednote je sila.

Bojujme teda s nimi a odovzdajme kúsok seba. Ten hore nám pomôže. Je to niekedy ťažké, ale kto to má ťažšie? My či oni? Ak im pomôžeme, dáme im nádej na lepší život. Aj keď sa hovorí, že nádej umiera posledná, nespoliehajme sa na to, ba čo viac, nikdy ju nenechajme „umrieť“. Je to to posledné, čo človeku ostáva, keď všetko ostatné odíde.

Ak máte pocit, že sa vám článok páčil a že by mohol niekomu pomôcť zdieľajte ho.

O autorovi

Michal

Michal

Počas štúdia na technickej vysokej škole ho začal lákať smer osobného rozvoja. Pravidelne sa vzdeláva, číta knihy, má za sebou viaceré kurzy. Nabral mnoho skúsenosti pri podnikaní. Prešiel si veľkými životnými zmenami od rapídneho chudnutia cez zmenu myslenia až k zmene životného postoja.