Osobný rozvoj

5 dôvodov, ktoré nás nútia vzdať sa našich snov

sny

Každý jeden človek má svoje ambície, osobné ciele, sny. Avšak v určitých momentoch prichádzajú situácie, ktoré ovplyvňujú naše budúce pôsobenie.

„Jedna skupina ľudí sa snaží svoje sny dosiahnuť, kým druhá počká, nech zhasnú“

Do ktorej skupiny patríte vy?

V našej spoločnosti existuje niečo ako prirodzená inklinita – ľudia inklinujú k správaniu, ktoré od nich spoločnosť očakáva. Väčšina ľudí tak nepremení svoje sny na skutočnosť a zostávajú im iba na spomienky – a to je veľký problém.

Najviac frustrujúcim faktom je, že väčšina z nás ani nevie vysvetliť, prečo to tak v skutočnosti je. Ide to s vekom a skúsenosťami. Bojíme sa neznámych veci. Urobiť krok, ktorý môže zmeniť všetko.

Kvôli týmto 5 dôvodom sa ľudia väčšinou vzdajú svojich snov a cieľov.

Nie som dosť dobrý

Nedostatok sebavedomia dosť často zapríčiňuje, že sa ľudia neusilujú splniť si svoje sny. Vždy si pamätajte, že musíte počúvať hlas svojho srdca. Čo znamená nebyť dobrý? Dosiahnutie náročných cieľov, ktoré majú dlhé trvanie, si niekedy vyžaduje roky práce.

Áno, je to dosť, ale nestojí to v konečnom dôsledku za to? Každý z vás je v niečom výnimočný. Ak ste to už našli, je veľká škoda, ak to nezačnete naplno využívať vo svojom živote. Pamätajte si: ak naozaj niečo chcete a urobíte preto maximum, tak to dosiahnete.

Nemám dostatok času

Opäť platí, že toto ospravedlnenie má tendenciu len maskovať emócie a obavy. My ľudia sa bojíme zlyhaní a tak si radšej vyberieme byť denno-denne obklopení rutinnými úlohami. Keď sme moc zaneprázdnený necítime sa vinní, že zanedbávame prácu na našich snoch.

Je to však správne? Prečo by sme v živote nemohli robiť to, čo nás baví a napĺňa? Ak nám na niečom skutočne záleží, potom neexistuje spojenie „nemám čas“.

Ľudia v mojom okolí ma nepodporujú

Dôležité je vedieť čo je ich dôvodom. Sú vaše ciele reálne? Povedali ste im, že ich dosiahnutie vás urobí šťastnými?

Nedajte sa odradiť názorom druhých. Bojujte za to, čo v živote chcete. Ak budete robiť veci inak, ako sú ostatní zvyknutí, stretnete sa s nesúhlasnými názormi. No keď to časom dosiahnete, budú sa vás pýtať, ako ste to dosiahli.

Nemám na to skúsenosti

Nikto učený z neba nespadol. Aj najväčší expert bol kedysi laikom. Ľudia ktorí boli na tom kedysi presne tak ako vy dnes, sa dostali tam kde sú len z jedného jediného dôvodu: mali vášeň preto čo robia a tvrdo na tom pracovali.

Skúšal som to predtým, ale nevyšlo to

Ak neuspejete prvý krát, nevzdávajte sa. Vstaňte a skúšajte opäť. Skúšajte dovtedy, kým sa výsledok nedostaví.

Dôležitá je silná motiváciu a vedieť prečo to všetko robíte. Ak to viete, skúšate, učíte sa a nikdy sa nevzdáte, nič iné ako úspech, sa dostaviť nemôže.

Ak sa vám tento článok páči, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Zdroj: lifeadvancer.com (Preklad s povolením autora)