Osobný rozvoj

Nemôžete zmeniť situáciu? Zmeňte váš postoj

nálada

Niekedy je nemožné zmeniť okolnosti, čo vás deprimuje a vaša nálada klesá k bodu mrazu. Možno si neviete nájsť novú prácu či pravidelne stretávate otravných susedov a známych, pri ktorých sa cítite, že nie ste dosť dobrí.

Keď však zmeníte vnímanie na danú situáciu, dokážete zmeniť aj svoj postoj. Vy budete spokojnejší a váš život jednoduchší. Ako povedal psychológ Albert Ellis

„Ako ľudia reagujú na situácie je určené hlavne ich pohľadom na vec, nie samotnou situáciou“

Ako teda zmeniť svoje vnímanie a postoj?

1. Priznajte, že nie ste spokojní

Nemôžete niečo zmeniť, kým si neuvedomíte, že to niečo vyžaduje zmenu. Prestaňte si hovoriť, ako by ste chceli aby boli veci iné. Prevezmite kontrolu nad vašimi myšlienkami a reakciami na ľudí a situácie.

2. Uvedomte si, že optimistom sa nenarodíte, ale môžete sa ním stať

Optimistom sa nenarodíte. Stanete sa ním vďaka tomu, aké stanovisko zaujmete pri rôznych situáciach. Vždy sa snažte nájsť aspoň 3 pozitíva v každej náročnej situácii a zapíšte si ich, aby ste na ne nezabudli.

3. Používajte pozitívne slová

Používajte frázy ako „Nájdeme riešenie“ „Verím že“. Slová ktoré používate, majú veľký vplyv na váš postoj a emocionálny stav.

4. Stretávajte sa s priateľmi, ktorí vyžarujú pozitívnu energiu

Všímajte si, aké slová používajú vaši priatelia. Pozitívni ľudia používajú pozitívne slová. Snažte sa nimi obklopovať čím najviac.

5. Opakujte si každý deň svoju motivačnú frázu

Nájdite si motivačnú frázu, ktorá je pre vás významná a každé ráno si ju nahlas povedzte. Nedajte sa odradiť ak vám to znie moc mysticky. Ide o jednoduchý a efektívny spôsob trénovania vášho podvedomia a vašu energiu nasmerujete pozitívnym smerom.

Nabudúce, keď budete v náročnej situácii, spomeňte si na tieto rady na formovanie vášho vnímania a zlepšite svoj postoj. Možno nie ste schopní zmeniť situáciu, ale určite môžete rozhodnúť, ako na ňu zareagujete.

Ak sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Zdroj: mindbodygreen.com (Preklad s povolením autora)