Osobný rozvoj

Jednoduché tipy, ako sa vysporiadať s ľuďmi, ktorí nás urážajú

girl-926408_1280

V živote sa častokrát stretávame s neohľaduplnými, nepríjemnými ľuďmi. Prebiehajú sa v rade, zablokujú nás v aute, sú ku nám hrubí, urážajú nás, povyšujú sa.

Takíto ľudia dokážu človeka poriadne nahnevať a niekedy sa cez to ťažko prenáša. Ľudia okolo nás sa nikdy nebudú správať podľa našich predstáv. Môžeme sa však naučiť, ako sa s takýmito situáciami vyrovnať a nepripúšťať si to tak k telu. Je to ťažké, ale nie nemožné.

Prečítajte si 2 užitočné tipy, ktoré vám môžu pomôcť sa s takýmito ľuďmi vysporiadať.

Pozerajte sa na to z väčšej perspektívy

Skúste si predstaviť, že máte 2 roky a nemôžete dostať hračku, ktorú chcete práve teraz. Začnete sa hnevať a je to to jediné, čo v tejto chvíli chcete. Ak sa však na túto situáciu pozrieme očami dospelého človeka, pochopíme, že to nie je žiadny veľký problém a že existuje ďalších mnoho veci, ktoré môže spraviť tieto deti šťastnejšími. Je to pre nás jednoduché, pretože sa na to pozeráme z väčšej perspektívy. Avšak dieťa dokáže byť veľmi nahnevané, pretože mu chýba tento pohľad.

Aj my máme svoje problémy. Ak nás niekto nahnevá tak sa z tejto veľkej perspektívy stáva malá a problém, ktoré sa nám naskytol, považujeme zrazu za ten najväčší na svete. Máme perspektívu malého dieťaťa, ktoré vidí len tú jednu vec. V takejto situácií si vždy spomeňme na príbeh s hračkou. Staňme sa ľuďmi s väčšou perspektívou. Takto môžeme každý problém vnímať ako malý a ľahko vyriešiteľný.

Snažte sa pochopiť správanie druhých a dajte im v duchu objatie

Tento trik môže veľmi zmeniť vaše pocity vo chvíli, keď vás niekto uráža. Napríklad si predstavte niekoho, kto na vás bol naozaj zlý. Určite ste si v duchu kládli otázky: „Ako sa opovažuje byť na mňa tak zlý, ten človek si vôbec neuvedomuje ako sa cítim?“ Je zrejmé, že v takomto momente nepozeráme na to, ako sa cíti ten človek na druhej strane. Venujeme pozornosť len sebe. Takýto ľudia nás urážajú, pretože ich možno ovláda strach, nejaká skúsenosť z minulosti, hnev. Mnohí byť zlí ani nechcú. Snažte sa ich v takejto chvíli pochopiť a v duchu im odpustiť. Všetci sme len ľudia a každému sa stáva, že niečo preženie. Neodsudzujme ich, nájdime si v srdci lásku a skúsme riešiť veci s chladnou hlavou.

Ak vás nabudúce niekto nahnevá, vyskúšajte jeden z týchto tipov.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi

Zdroj: zenhabits.net  (Preklad s povolením autora)