Zdravie

5 dôvodov, prečo zaradiť ďatle do jedálnička

datle

Svieže, sladké plody palmy datľovej sú lákavé špeciality. Tieto suché plody pochádzajú zo stredného východu a okrem toho, že výborne zaženú chuť na sladké, prinášajú so sebou množstvo zdravotných benefitov. Datle obsahujú veľké množstvo živín, bielkoviny, vitamínov, minerálnych látok ako je železo a fluór. Pomáhajú pri chudnutí, zápche a dokonca zlepšujú pleť.

Prinášame vám 5 naj dôvodov, prečo by ste mali datle konzumovať.

1. Pomáhajú pri regulácií telesnej hmotnosti.

Datle sú bohaté na vlákninu, ktorá zabezpečuje sýtosť organizmu. Po ich konzumácií sa budete ešte dlho cítiť najedený. Pozor si však musíte dať na ich vyššiu energetickú hodnotu, ktorá je zapríčinená vyšším podielom sacharidov.

2. Pôsobia ako liek na opicu

Datle sú skvelým prírodným riešením na zmiernenie alkoholického opojenia. Obsahujú rôzne vitamíny ako B1,B3 a sú tiež výborným zdrojom aminokyselín. Ako bolo spomenuté vyššie, obsahujú sacharidy – glukózu a fruktózu. Vyskúšajte si zmixovať 6 datlí s ½ banána a s kokosovým mliekom. Budete mať drink, ktorý vám pomôže prekonať tieto ťažké chvíle :)

3. Zlepšujú zdravotný stav srdca

Rôzne štúdie prišli s výsledkami, že konzumácia datlí zlepšuje zdravie srdca, kvôli obsahu horčíka, ktorý sa podieľa na znížení rizika vzniku kardiovaskulárnych ochorení vrátane infarktu myokardu či mŕtvice.

4. Majú blahodárne učinky pre pokožku

Datle obsahujú vitamín C a A, ktoré pomáha pri regenerácií buniek a pri tvorbe kolagénu. Datle pomáhajú udržať pokožku jemnú a pružnejšiu. Sú bohaté na antioxidanty vďaka čomu minimalizujú oxidačné poškodenia spôsobené voľnými radikálmi a tým aj odďaľujú starnutie pokožky.

5. Sú účinné ako prírodné afrodiziakum

Datle boli používane od nepamäti na zvýšenie sexuálnej výdrže u mužov a žien. Namočte 5 datlí do kozieho mlieka cez noc a konzumujte nalačno nasledujúce ráno, v prípade potreby :)

Ak sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

PS: Ak si datle vo svojom jedálničku osvojíte, môžete vyskúšať aj niektoré z receptov z našej novej smoothie e-knihy. Obsahuje 107 smoothie receptov na rôzne zdravotné problémy.

Zdroj: lifeadvancer.com  (Preklad s povolením autora)