Osobný rozvoj

7 tajomstiev šťastných ľudí na úspešný štart do každého dňa

ako byt stastny

Pre väčšinu z nás sú rána rušné a nepríjemné. Budík zvoní niekoľko krát, kým sa rozhodneme vstať z postele. Naháňame sa, nestíhame. Zostať pozitívne naladený po takom začiatku dňa nie je pre nikoho jednoduché.

Možno vás neprekvapí fakt, že šťastní a spokojní ľudia si rána užívajú. Majú určité ranné rituály, ktoré zvyšujú dobrý pocit a dávajú zmysel nadchádzajúcemu dňu.

Pozorne si prečítajte nasledujúce body, aby ste sa aj vy mohli tešiť z každého dňa.

1. Vstávajú s pocitom vďačnosti

Šťastní ľudia vedia, že nový deň nie je samozrejmosť. Sú vďační za možnosť ho prežiť a každé ráno si to uvedomujú.

2. Začínajú každý deň odznova

Šťastní ľudia vedia, že nový deň znamená nový začiatok a veci môžu urobiť rozdielne. Včera mohli úplne zlyhať, ale dnes začínajú nanovo a to znamená nový deň na úspech.

3. Modlia sa alebo meditujú

Väčšina šťastných ľudí sú veriaci. Modlenie sa, je spôsob, ako vzdať vďaku stvoriteľovi. Meditácia pomáha sústrediť sa, upokojiť nervy a podporuje vnútornú pohodu.

4. Čítajú

Niektorí ľudia čítajú písmo, iní inšpiratívne knihy. Vďaka tomu začínajú svoj deň pozitívne a s novými nápadmi.

5. Zjednodušia si ráno ako sa len dá

Ranná rutina môže byť náročná na dodržanie. Ak ju chcete zjednodušiť existuje na to jednoduchý návod.  Môžete si pripraviť  veci, ktoré vyžadujú váš čas a sústredenie večer. Vyberte si oblečenie, prichystajte obed. Môžete si tiež  skúsiť zorganizovať deň tak ako si ho organizujú úspešní ľudia.

6. Cvičia a chodia na ranné prechádzky

Cvičenie uvoľňuje mediátory šťastia, ktoré sú zodpovedné za zníženie stresu. Najlepšie je cvičiť ráno kedy je vôľa najsilnejšia. Rozprúdite si krv a budete mať viac energie počas dňa. Navyše prechádzka stimuluje kreativitu mozgu.

7. Vychutnávajú si krásu svojho okolia

Či už idú na prechádzku so psom alebo sedia vo svojom obľúbenom kresle, nájdu si čas na to, aby mohli oceniť čo majú a uvedomiť si, čo je naozaj podstatné v živote.

Ktoré z týchto zvykov ráno vykonávate? Máte nejaké iné rituály, ktoré by ste zaradili do zoznamu?

Ak sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Zdroj: mindbodygreen.com (Preklad s povolením autora)