Osobný rozvoj

7 inšpiratívnych kníh, ktoré nesmú chýbať vo vašej knižnici

motivacne knihy
Written by Michal

Čítanie kníh je skvelý spôsob ako zrelaxovať. Ak čítate dobré knihy môžete sa nimi navyše inšpirovať, naučiť veľa nového či zmeniť svoje vnímanie na mnohé situácie.

Ak máte ambície a chcete sa v živote niekde posunúť , odporúčame vám prečítať týchto 7 motivačných kníh:

Mysli a zbohatni od Napoleona Hilla

Je jednou z najpredávanejších kníh všetkých dôb. Táto kniha vám poskytne podrobný návod ako dosiahnuť úspech. Napoleon Hill ju tvoril viac ako 20 rokov na základe štúdií a rozhovorov s viac ako 500 najúspešnejšími ľuďmi jeho doby. Taktiež skúmal tisícky neúspešných ľudí, všetko porovnal a spísal. Považuje sa za základ všetkých teórii, štúdií a kníh, ktoré sa venujú problematike úspechu. Ak ste rozhodnutí vo svojom živote uskutočniť svoje sny a začať pracovať neváhajte začať práve touto knihou. Kúpite ju v tomto kníhkupectve.

Prebuďte svoju vnútornú silu od Anthony Robinsa

Táto kniha je fascinujúcou ukážkou poznatkov a názorov týkajúcich sa tých najrozličnejších problémov. Autor poukazuje na to, ako jednoducho môžete začať ovládať svoj emocionálny, duševný, telesný a finančný osud. Opisuje ako zistiť svoj potenciál a využiť ho vo svoj prospech. Kniha vás tiež naučí, ako je možné chvíľkovú zmenu premeniť na trvalý stav.

Štvorhodinový pracovný týždeň od Timothy Ferrissa

Kniha plná zaujímavých myšlienok, ktoré zmenia váš pohľad na prácu od 9-17. Sú v nej popísané metódy, ktorých aplikovaním môžete všetky vaše činnosti vykonávať jednoduchšie a efektívnejšie. Dozviete sa, ako pomocou paretového princípu eliminovať najmenej 50% práce, ako si rozbehnúť svoje podnikanie, ako cestovať po celom svete bez toho aby ste opustili svoje zamestnanie alebo ako presvedčiť svojho šéfa, aby oceňoval vašu výkonnosť a nie prítomnosť. Ak túžite zistiť ako myslia novodobí bohatí a ako pracovať z akéhokoľvek miesta na svete, odporúčame ju kúpiť.

Vytvorte si svoju vlastnú budúcnosť od Briana Tracyho

V knihe je presadzovaný názor, že každý z nás je živým magnetom, ktorý k sebe priťahuje veci, na ktoré myslí. Kniha je určená ľuďom, ktorí sa chcú v živote posunúť ďalej. Pomôže vám naučiť sa, ako si vybudovať sieť kontaktov, stanoviť ciele a začať na nich pracovať. Autor sa v knihe pridržiava názoru, že ak budeme robiť to, čo iní úspešní ľudia, nič nám nemôže zabrániť v tom, aby sme napokon dosiahli to isté čo oni.

Cashflow od Roberta T. Kiyosakiho

Cashflow kvadrant predstavuje odlišné metódy a spôsoby, prostredníctvom ktorých sa generuje príjem. Kvadrant sa skladá zo 4 časti: zamestnanec, samostatne zárobková činnosť, majiteľ veľkého podniku a investor. Popisuje výhody a nevýhody jednotlivých častí kvadrantov. V knihe rieši otázku, prečo niektorí ľudia pracujú menej a zarábajú viac alebo prečo niektorí investori zarábajú peniaze s malým rizikom, zatiaľ čo ostatní sú radi aj za to, ak sa im vráti pôvodný vklad.

Restart od Jason Fried, David Heinemeier Hansson

Kniha bola napísaná dvoma skúsenými podnikateľmi, ktorý založili firmu 37 signals. Vyvracia postupy typického podnikania a ukazuje cestu, ako to ide aj iným spôsobom. Po prečítaní sa budete môcť pozrieť na podnikanie zo širšieho uhla pohľadu a výrazne si všetko zjednodušiť. V knihe nájdete jednoduché, stručné rady a tipy.

Matka Tereza

Matka Tereza sa stala symbolom ľudskej dobroty a pomoci. Kniha prináša biografiu jej života a opisuje to, ako sa starala o chorých. Stretávala sa s kritikou z mnohých strán a aj napriek nej pokračovala v činnostiach, ktoré pomohli veľkému množstvu ľudí. Po prečítaní budete plní novej energie a vďační za to, čo v živote máte. Viac o knihe sa dozviete tu.

O autorovi

Michal

Michal

Počas štúdia na technickej vysokej škole ho začal lákať smer osobného rozvoja. Pravidelne sa vzdeláva, číta knihy, má za sebou viaceré kurzy. Nabral mnoho skúsenosti pri podnikaní. Prešiel si veľkými životnými zmenami od rapídneho chudnutia cez zmenu myslenia až k zmene životného postoja.