Fitness a chudnutie Zdravie

7 dôležitých potravín pre zdravé chudnutie

chudnutie

Trápia vás chronické choroby, ktorých sa neviete zbaviť? Alebo by ste konečne raz a navždy chceli schudnúť a to dokonca zdravým spôsobom?

Nižšie nájdete zoznam 7 potravín na zdravé chudnutie, ktoré nesmú chýbať vo vašom jedálničku.

1. Vývar

Vývar má liečivé účinky pre zdravie a je účinný aj pri chudnutí. Jeho príprava je jednoduchá: nakrájanú zeleninu povarte vo vode, následne sceďte a máte vývar. Dochutiť ho môžete soľou a korením.

2. Panenský kokosový olej kokosovy olej

Kokosový olej je superpotravina. Nachádza sa v ňom kyselina laurová prítomná aj v materskom mlieku, ktorá má antibakteriálne účinky. Kokosový olej je tepelne stabilný až do 200°C a tým pádom výborný na varenie. Odporúčame vyskúšať tento.

3. Jablčný ocot

Jablčný ocot je bohatý na minerály, vitamíny, enzýmy a aminokyseliny. Je prospešný pre zdravie a účinný pri chudnutí. Odporúčané sú dve lyžice denne, môžete ho konzumovať aj vo forme tabliet. Prečítajte si viac o jeho výhodách pre zdravie.

4. Škorica chudnutie skorica

Škorica reguluje hladinu cukru v krvi, čo je dôležitý faktor pri chudnutí. Môžete si s ňou posypať dezert, kašu či použiť ju do prípravy smoothie.

5. Citrón

Citróny sú výborné na detoxikáciu a vyrovnanie pH organizmu. Nezabudnite každé ráno začať deň pohárom  teplej vody s citrónom.

6. Zelenina

Aj keď nemáte radi zeleninu, skúste vyskúšať rôzne druhy a určite si nájdete niečo podľa vašej chuti. O jej benefitoch pre zdravie a chudnutie hádam netreba hovoriť- je to úplný základ stravy.

7. Zelené džúsy a smoothie zelene smoothie

Denným pitím čerstvých ovocných džúsov či smoothie s namixovanou zeleninou dostanete dávku vitamínov, minerálov, antioxidantov a enzýmov v jednoduchej a chutnej forme! Odporúčame vám týchto 10 skvelých smoothie receptov

Ak sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Zdroj: mindbodygreen.com (Preklad s povolením autora)