Osobný rozvoj

6 jednoduchých tipov, ako prestať mať výhovorky

vyhovorky ako

Som príliš unavený, nemám čas, necítim dostatočnú motiváciu, nemám peniaze, vybavenie, náladu…

Určite tieto vety dobre poznáte. Všetci sa z času na čas na niečo vyhovárame. Ak sa nám do niečoho nechce, nájdeme si mnoho dôvodov, prečo by sme to nemali robiť. Možno sa niekedy aj snažíme prekonať, ale nakoniec nám to príde tak náročné, že je pre nás jednoduchšie sa vyhovoriť.

Prečítajte si niekoľko tipov, ktoré vám napomôžu prestať sa vyhovárať a začať konať.

Snažte sa vidieť pozitívne

Veľakrát sa vyhovárame hlavne preto, že sa nám nechce, že niečo nemáme radi– zameriavame sa na negatívne veci. Skúste si namiesto negatív všímať pozitíva– niečo, čo posilní vašu vôľu vykonať danú vec. Pozitívny postoj si snažte zachovať, inak výhovorky nikdy neprekonáte.

Preberte zodpovednosť

Tým, že sa vyhovárame, prenášame zodpovednosť na niečo iné. Nemáte čas, peniaze? To je nesprávny postoj. Všetko je len relatívne a záleží na vás, ako to vnímate. Snažme sa prebrať zodpovednosť za všetky naše činy a hľadajme riešenia.

Nájdite riešenie

Každý problém sa dá vyriešiť. Nemáte čas? Venujte tomu len 10-15 minút denne alebo vstaňte skôr. Nemáte peniaze na permanentku do posilňovne? Cvičte doma. Ste unavený a nemáte dosť energie? Doprajte si kvalitné jedlo, spánok, nejaký prírodný životabudič a až potom sa do toho pustite. Na každý problém existuje riešenie. Záleží len na tom, ako veľmi daný problém chceme vyriešiť. Ak budete hľadať riešenia, cesta sa vždy nájde.

Majte svoj cieľ pred očami

Nezabúdajte, prečo robíte to, čo robíte. Neustále si pripomínajte čo vás čaká na konci cesty. A pamätajte, že všetky prekážky sú len vo vašej hlave. Cesta k cieľu možno nie je tak náročná, ako si ju pripúšťate a ako ju vnímate.

Zdôverte sa s vašimi plánmi

S vašimi plánmi sa zdôverte vašim kamarátom, rodine, známym. Povedzte im, čo chcete zmeniť. Potom sa vám z toho bude ťažšie cúvať a vyhovárať sa.

Na záver si pozrite nasledujúce video, ktoré vás povzbudí a posilní na vašej ceste k prekonaniu výhovoriek. Každý víťaz musel prekročiť svoje hranice, prestať sa vyhovárať a začať konať.

Ak sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi

Zdroj: zenhabits.net (Preklad s povolením autora)