Fitness a chudnutie

5 jednoduchých návykov štíhlych ľudí, ktoré musíte vyskúšať

diéty

Všetci poznáme ľudí, ktorí majú perfektnú postavu a vyzerajú, že sa ani nemusia snažiť zostať vo forme. Bez problémov si doprajú aj sladké, ktoré si my musíme stále odopierať.

Aj keď sa zdá, že za to môžu gény, títo fit ľudia si vypestovali návyky, ktoré im umožňujú zostať vo forme bez nadmernej námahy a chudnutia.

Ak sa trápite s nezmyselnými diétami, skúste zaradiť nasledujúce návyky do vášho života.

1. Cvičenie si užívajú

Aktívni ľudia si tréningy užívajú a dokonca sa na ne tešia. Ak je pre vás cvičenie ako za trest, niekde je chyba. A tá nemusí byť vo vás, ale v tréningu. Každého baví niečo iné. Ak nemáte radi behanie skúste skákanie na švihadle alebo HIIT tréning. Vždy máte možnosť robiť šport, ktorý vás bude napĺňať a baviť.

2. Nedržia diéty

Štíhli ľudia nedržia diéty. Zdravé jedlo je súčasťou ich životného štýlu. Počúvajte svoje telo a konzumujte potraviny, ktoré vás udržia nasýtených a plných energie. Skúste zaradiť do jedálnička viac bielkovín a menej sacharidov.

3. Trávia čas s ďalšími aktívnymi ľuďmi

Predstavte si priateľov, ktorí obľubujú nezdravé jedlo a pohyb je pre nich cudzí pojem. Ako asi budete s nimi tráviť čas? Pravdepodobne budete niekde vysedávať s nezdravým jedlom na tanieri.
No ak máte aktívnych priateľov, ktorí sa zdravo stravujú a veľa športujú, môžu byť vašou motiváciou. A priateľov s nezdravými návykmi môžete postupne malými zmenami učiť na zdravý životný štýl.

4. Spánok je pre nich dôležitý

Ak si myslíte, že dokonalé telo dosiahnete len tvrdými tréningmi, ste na omyle. Rovnako ako tréning je potrebný aj dostatočný spánok. Počas spánku si nielen oddýchnete, ale taktiež vaše svaly regenerujú a zvyšuje sa vaša výkonnosť. Ak nemôžete zaspať, odporúčame vám prečítajte si o 6 tipoch, ktoré vám s týmto problémom pomôžu.

5. Nesnažia sa byť dokonalí

Určite sa nájde pár ľudí, ktorí nezhrešia so žiadnou sladkosťou a nevadí im to. Väčšina z nás ale potrebuje odmenu po vykonanej námahe, aby dokázala pokračovať. Dopriať si sem-tam odmenu popri zdravej výžive nie je vôbec na škodu.

To isté sa týka aj tréningov. Ak si vaše telo pýta oddych, dajte mu ho. Aj keď máte naplánovaný tréning.

Nájdite rovnováhu medzi stravovacími návykmi a tréningmi a vaše telo sa vám odmení v podobe vytúžených kriviek.

Ak sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Zdroj: mindbodygreen.com  (Preklad s povolením autora)