Osobný rozvoj

17 vecí, ktorým sa pred novým rokom musíte vyvarovať

šťastnejší život

Cítite sa vyčerpaní, vystresovaní, unavení? Urobili ste v živote chyby, ktoré dodnes ľutujete a nechcete sa už viac trápiť? Ak áno, čítajte ďalej.

Každý z nás chce byť vyrovnaným človekom a viesť plnohodnotný život. Uvedomujeme si, že to nie je nemožné, ale ani ľahké. Ak chceme byť šťastní, musíme sa vzdať určitých návykov, ktoré nás neustále ťahajú dole.

Prečo nezačať hneď teraz, keď sa pomaly blíži koniec roka a je ideálny čas začať odznova. Pýtate sa ako?

Poďme na to

Ak si postupne začnete osvojovať nasledujúce body, váš život sa uberie ÚPLNE iným smerom. Sú to jednoduché rady, ktoré vo vašom živote môžu spraviť VEĽKÉ zmeny.

Neprehliadnite ani jeden bod. V niektorom z nich sa môžete tak dokonalé nájsť, že sa až budete čudovať.

1. Vzdajte sa všetkých myšlienok , ktoré vás ťahajú dole. Prichádza nový rok a s ním aj nové možnosti. Zamerajte sa na veci, ktoré vás budú viesť dopredu.

2. Prestaňte sa cítiť vinní za veci, ktoré ste naozaj chceli urobiť.

3. Vzdajte sa strachu z neznáma, urobte krok a sledujte, ako sa vám otvárajú cesty. Verte si. Dokážete čokoľvek, pokiaľ to veľmi chcete. Jediné limity, ktoré existujú, sú vo vašej hlave. To, či budete žiť šťastný život, záleží len na vás.

4. Prestaňte s ľútosťou a výčitkami. Raz si uvedomíte, že to, čo sa stalo, bolo dobré. Vyformovalo vás to do osoby, ktorou ste dnes. Nie je podstatné to, že ste pochybili, ale to, že chcete začať ODZNOVA.

5. Prestaňte sa strachovať. Strachovanie sa, je ako želať si niečo, čo nechcete. Keď nejde o život, nejde o nič. Obklopte sa ľuďmi, ktorí rozmýšľajú rovnako, ako chcete rozmýšľať aj vy alebo si prečítajte inšpiratívne knihy a zistite, ako v živote postupovali úspešní ľudia.

6. Prestaňte viniť druhých. Prevezmite zodpovednosť za svoje činy a rozhodnutia. Ak sa vám niečo nepáči a nechcete to zmeniť, tak to akceptujte.

7. Prestaňte si myslieť, že ste menejcenní. Svet vás potrebuje presne takých, akí ste. Každý jeden z vás je výnimočný. Trápi vás, že máte menej peňazí ako ostatní? Fakt si myslíte, že určujú hodnotu človeka?

Nevšímajte si hlúpe reči. Obzrite sa naokolo a uvedomte si, akú hodnotu prinášate vašej rodine a priateľom. Zamyslite sa nad tým, či peniaze budú tá vec, ktorá vás bude trápiť na smrteľnej posteli. Nebudú to priatelia a rodina, s ktorými ste strávili tak málo času? Neveríte? Prečítajte si list od Steve Jobs, ktorý napísal na smrteľnej posteli.

8. Prestaňte si myslieť, že vaše sny nie sú dôležité. Vždy počúvajte svoje srdce.

9. Prestaňte sa nechať zneužívať a vždy myslieť iba na druhých. Je skvelé, že pomáhate iným. Nezabúdajte však, že aj vy ste dôležití, tak si na seba nájdite čas.

10. Nemyslite si, že každý je šťastnejší a úspešnejší než vy. Ste presne tam, kde potrebujete byť.

11. Prestaňte sa zamýšľať nad vašou minulosťou. Je čas sa posunúť a začať svoj nový príbeh.

12. Prestaňte si myslieť, že nie ste tam, kde by ste chceli byť. Ste tam, kde práve teraz máte byť. Je čas začať sa pýtať kam chcete ísť ďalej.

13. Nechajte hnev na svojich ex-partnerov za sebou. Všetci si zaslúžime byť šťastní. Čo bolo bolo. Možno práve vďaka ním ste zistili, aký partner vám skutočne vyhovuje.

14. Prestaňte sa trápiť nad tým, že ste niečo neurobili dostatočne dobre. Možno ste na seba až moc kritickí. V danej chvíli ste urobili to najlepšie čo sa dalo a to je dôležité.

15. Prestaňte sa snažiť zmeniť druhých. Každý má svoju cestu a to najlepšie, čo môžete urobiť, je pracovať na sebe.

16. Prestaňte sa snažiť všetkým zapáčiť. Vaša jedinečnosť vás robí výnimočnými. Skutoční priatelia budú s vami aj napriek vaším chybám. Každý ich robíme. Ak si to niekto neuvedomuje, nemá čo vo vašom živote hľadať.

17. Prestaňte sa kritizovať a neznášať. Vaša postava, výška, nie sú faktory, ktoré určujú vašu hodnotu. To vaše srdce, správanie sa k druhým, je to, na čom záleží a to, čo rozhodne o tom, či budete žiť šťastnejší život.

Na záver si môžete prečítať skvelý článok o tom , aké vecí  budeme v najbližších 10 rokoch ľutovať. Preto je treba veci začať meniť tu a teraz.

Nezabúdajte:

Všetko je len a len vo vašich rukách. Netrápte sa, ak ste v živote pochybili. Sú veci, pre ktoré si vás druhí ľudia neskutočne vážia. Nikto nie je dokonalí.

V konečnom dôsledku však rozhodne to, ako sa k životnej situácií postavíme.

Zdroj: mindbodygreen.com (Preklad s povolením autora)