Osobný rozvoj

18 vecí, ktoré by sme mali urobiť predtým, než bude neskoro

ako byť šťastný

Každý chceme žiť podľa svojich predstáv. Vecí, ktoré chceme stihnúť aby sme neskôr neľutovali sú u každého rôzne, avšak všetky smerujú k tomu istému- naplniť naše túžby a priania. Nič neodkladajme, život je príliš krátky. Žime ho tak, aby sme si neuvedomili neskoro, čo všetko sme nestihli spraviť, napraviť.

1. Odpusťte bývalým partnerom ak vás trápili. Možno práve oni vás vyformovali do osoby, ktorou ste dnes.

2. Opustite prácu, ktorú nemáte radi a začnite pracovať na tom, aby ste získali prácu, ktorá vás bude napĺňať.

3. Nekritizujte sa stále. Každý robíme chyby. To, že ste ich spravili, neznamená, že ste zlý človek.

4. Pripomeňte si vaše dobré stránky a prečo si vás vaši blízki vážia.

5. Buďte blázniví, buďte sami sebou, jednoducho buďte takí, akí ste.

6. Nemajte výčitky ak ste pribrali. Niekedy to preženieme. So správnou stravou to však raz dva zmeníte.

7. Odcestuje na miesto, o ktorom snívate. Doprajte si tú radosť.

8. Buďte otvorení zmenám. Často sa ich bojíme, pretože ostať tam, kde sme, je pohodlnejšie. Čo ak vám však zmena prinesie šťastnejší život? Nebojte sa a choďte do toho.

10. Nechajte minulosť minulosťou. Každý robíme chyby. Už dnes máte šancu na nový začiatok. Nech je to akékoľvek ťažké, ak máte silnú túžbu niečo zmeniť, tak to zmeníte.

11. Nesnažte sa nasilu zmeniť ľudí. Majte ich radi takých, akí sú. Možno majú problémy, o ktorých ani netušíte.

12 Nasledujte svoje srdce. Robte veci tak ako cítite. Chcete niekomu pomôcť, ale viete že si to nezaslúži? Pomôžte mu aj tak. Čím viac lásky dáte, tým viac sa vám jej vráti.

13. Pozerajte sa na svet ako na krásne, bezpečné a milujúce miesto. Ak je niečo čo sa vám na ňom nepáči, snažte sa to zmeniť.

14. Správajte sa ku všetkým ako vám rovným. Máte zaujímavejšie zamestnanie alebo zarábate viac? Môžete byť na seba hrdí, dajte však pocítiť druhým, ktorí takú možnosť nemajú, že to nie je to najdôležitejšie, pretože hodnota človeka nespočíva v spoločenskom postavení alebo v tom koľko peňazí má. Je to láska k druhým a ochota pomôcť v akejkoľvek situácií, čo robí ľuďmi výnimočnejšími.

Možno si hovoríte, že taká doba už teraz nie je. Majte na pamäti, že človeka budú robiť človekom jeho skutky, to ako miloval, ako sa vedel pre druhých odovzdať, bez ohľadu na to, ako sa doba zmení.

15. Žite podľa svojich hodnôt, nie podľa hodnôt ostatných.

16. Inšpirujte ostatných svojich charakterom. Tak, ako to urobila táto úžasná žena.

17. Nájdite si vaše životné ciele a choďte za nimi. Čím skôr si ich ujasníte, tým skôr sa za nimi vydáte a budete šťastní.

18. Pochopte že šťastie je cesta, nie cieľ. Vychutnávajte si každý jeden deň, ako keby bol posledný. Ciele mať treba. Sú dôležité, aby človek vedel kam smeruje. Ale treba si byť vedomý, že každý jeden deň, do ktorého sa zobudíme, môže byť posledný.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho zo svojimi priateľmi

Zdroj: mindbodygreen.com  (Preklad s povolením autora)